Ko teikt bērēs

To, ka bēru laiks ir patiešām grūts ikvienam no mums saprot visi. Galva ir pilna ar dažādām domām par ļoti dažādām lietām. Bieži vien nav iespējams padomāt loģiski. Un tas viss kāda tuvinieka aiziešanu padara izteikti smagu.

Par spīti tam visam, mēs cenšamies sevi nomierināt un izmantojot dažādas iespējas mēs darām visu nepieciešamo, lai noorganizētu pienācīgu bēr ceremoniju. Tas kalpo par iemeslu tam, lai mēs sevi varētu saņemt rokās un pieņemtu cilvēcīgus lēmumus. Līdz ar to, arī kopēja situācija nedaudz uzlabojas, jo izmainās veids, kādā mēs uz to visu skatāmies.

Tomēr ir dažādas lietas, kas ātri vien to visu var izmainīt.

Ko teikt bērēs

Ir pienākusi bēru dienu un pati bēru ceremonija jau ir sākusies. Un šajā brīdī tu apzinies to, ka nespēj iedomāties pilnīgi neko, ko vajadzības gadījumā varētu teikt. Proti, kādus vārdus teikt, kad nāksies atvadīties no mūžībā aizgājušās personas. Un ko teikt visiem pārējiem.

Šis, pavisam noteikti, nav tas brīdis, no kura būtu iespējams kaut kādā veidā izvairīties. Tā pat kā ar tām grūtībām, kas stājās mūsu ceļā iepriekš, arī visam šim ir jātiek pāri.

Šajā gadījumā par vislielāko problēmu, noteikti, varētu izcelt to, ka ir nepieciešamība pēc pilnīgas atklātības. Saprotams, ka tas nav nekas slikts. Tomēr tas savā ziņā var palielināt grūtības, ar kurām nākas saskarties.

Tā tas ir tāpēc, ka šādās situācijās ir patiešām grūti apspiest mūsu emocijas un domāt loģiski. Runāšanas laikā, mēs automātiski sākam teikt visu to, ka patiešām jūtam. Tas, protams, ir ļoti labi.

Tomēr šāda situācijā tas var radīt lieku satraukumu. Līdz ar to, arī mēs paši varam apjukt un sajaukt tekstu, kuru sākotnēji vēlējāmies teikt. Šādā situācijā, noteikti, nevēlētos nonākt neviens no mums. Un tieši tāpēc ir ļoti svarīgi, ka iespēju robežās mēs esam sagatavojušies tam, kas mūs sagaida. Protams, šī ir viena no tām lietām, kam gatavoties ir patiešām grūti.

Tomēr tas var visu, kaut nedaudz, atvieglot. Redziet, ļoti svarīgi ir tas, ka mēs paši sevī esam radījuši pārliecību par to, ka esam gatavi dažāda veida grūtībām. Esam sevi pārliecinājuši par to, ka mēs zinām, kā tieši mums ir nepieciešams rīkoties attiecīgās situācijās.

Kad attiecīgais brīdis pienāks, mēs, pavisam noteikti, būsim pilnība pārsteigti par notiekošie un tas mūsos radīs zināmu apjukumu. Tomēr, ja vien mēs rūpīgi novērtēsim visu notiekošo un savu uzmanību koncentrēsim uz to, par ko esam domājuši iepriekš, šī situācija ātri vien var pilnība izmainīties. Mēs būsim spējīgi pateikt pareizos un visatbilstošākos vārdusTieši to, ka ir patiešām nepieciešams šādā situācijā.

Kā tam sagatavoties

Kā jau minēts, pilnība sagatavot sevi bēru runas teikšanai nav iespējams. Šādās, izteikti emocionālās, situācijās ir ļoti viegli pakļauties tam, kur mūs aiznes mūsu domas. Tomēr mēs varam sevi noskaņot tā, lai neatkarīgi no tā, kāda situācija izveidotos, mēs būtu spējīgi pateikt tieši to, kas ir nepieciešams.

Pat tad, ja mēs būtu sagatavojuši kādu speciālu tekstu, bet to aizmirstu, mēs varētu atrast tieši tos vārdus, kas vislabāk iederētos attiecīgajā situācijā. Un tieši tam arī vajadzētu pievērst vislielāko uzmanību.

Kā tam sagatavoties

Protams, ka šādās situācijās mēs tā vien vēlamies, lai viss notiktu vienkārši ideāli. Tomēr ir nepieciešams saprast to, ka viss vienmēr nevar notikt tieši tā, kā mēs to vēlētos.

Un līdz ar to, lielāku uzmanību nakas pievērst tam, ka mēs vienkārši esam spējīgi pateikt to, ko paši jūtam. Tieši tās ir lietas, ko visaugstāk novērtētu mūžībā aizgājušā personu. Un saprotams, ka tieši to arī vislabāk sapratīs pārējie bēru viesi.

Saki to, ko domā

Šādās situācijās tavas iekšējās sajūtas ir pavisam patiesas. Tas, ko tu jūti sevi, nemelo. Un līdz ar to ir ļoti svarīgi, ka tu ļauj šīm sajūtas izpaust to, ko tu jūti. Nav svarīgi vai esi sagatavojis kādu speciālu dzejoli vai garāku runu. Pats svarīgākais ir tas, ka attiecīgie vārdi izpauž to, ko jūti tieši tu.

Saki to, ko domā

Kad runa iet par dažādiem svētkiem un ir nepieciešamība teikt kādus īpašus vārdus, cilvēki par to it nemaz neuztraucās. Tomēr šādās situācijās viss pēkšņi mainās. Protams, šie nav svētki. Tomēr ir jāsaprot tas, ka galvenajiem vārdiem ir līdzīga nozīme. Tiem ir jāpasaka kaut ko par attiecīgo cilvēku un to, ko mēs par šo personu domājam.

Šie vārdi var būt izteikti ļoti dažādos veidos. Un atliek vien atrast to veidu, kas ir vispiemērotākais tev. Proti, kā tu vislabāk proti izpaust savas sajūtas.

Kādam no jums tas būs kāds īpašs dzejolis. Kāds cits no jums būs spējīgs visu izteikt vien pāris vārdos. Un tieši šeit arī slēpsies tā īpašā noskaņa. Neviens un nekad nebūs spējīgs jums pateikt priekšā, ko tieši vajadzētu teikt šādās situācijās.

Saprotams, ka ir iespējams piedāvāt dažāda veida dzejas rindas. Tieši to arī jūs atradīsies lielākajā daļā mājaslapu, kas veltījušas uzmanību šim tematam. Protams, šādu dzejoļu izmantošana ir pat ieteicama. Tas jums dos iespēju pateikt patiešām skaistus vārdus, kas ļaus veltīt visu cieņu aizgājējam.

Tomēr daudz svarīgāk būtu domāt par to, ka viss teiktais nāk no jums. Nav svarīgi, kā tas varētu izklausīties no malas. Tam tik tiešām nav nozīme. Šeit vislielāko nozīmi ir jāpievērš cilvēku sajūtām. Un tieši šāda veida vārdi arī būs vispiemērotākie.